wz
 
 
SEBAOBRANA

Späť

 

SEBAOBRANA

Za slušnost i soucit můžeme zaplatit životem

Násilníci znají naše slabiny

Jitka Přikrylová

Něco podobného už jsme na našem serveru uveřejnili.

Rady pro ženy vycházející z chování skutečných násilníků. Tipy, jak se nestát jejich obětí.

Před pár dny do našeho e-mailu dorazil další, podobný text a nejen proto, že ten předchozí měl úspěch. Nejen proto, že u něj byla noticka s prosbou o šíření tohoto textu dál. Především proto, že počet znásilněných a zavražděných žen po celém světě je nejen alarmující, je především tragický a hrůzný. A třeba se jim dalo zabránit. Třeba můžete zabránit tomu, aby se to stalo Vaší dceři, Vaší přítelkyni. Vám!

 

Tip z Tae Kwon Do:   Loket je nejsilnějším bodem na vašem těle. Pokud jste dostatečně blízko, abyste ho použily, udělejte to!

Tip z turistického průvodce v New Orleans:    Pokud vás zloděj požádá o vaši náprsní tašku a/nebo peněženku, NEPODÁVEJTE MU JI.   Hoďte ji co nejdál od sebe…..jsou šance, že se více zajímá o vaši peněženku než o vás a půjde si pro ni.  UTÍKEJTE JAKO ŠÍLENÁ OPAČNÝM SMĚREM!

Pokud byste byly hozeny do kufru auta,  vykopněte koncová světla auta a vystrčte ven z otvoru ruku a začněte mávat jako blázen.  Řidič vás neuvidí, ale kdokoliv jiný ano. Toto už zachránilo životy.

Ženy mají ve zvyku nasednout do auta po nakupování, jídle, práci atd. a jen tak sedět (kontrolují si peníze, šekovou knížku nebo dělají seznam atd.).  NEDĚLEJTE TO!  Dravec vás bude sledovat a tohle je pro něj skvělá příležitost, aby se dostal na místo spolujezdce, přiložil vám zbraň k hlavě a nařídil vám, kam jet.  PROTO HNED JAK NASEDNETE DO SVÉHO AUTA, ZAMKNĚTE DVEŘE A ODJEĎTE.

Pokud je s vámi někdo v autě, se zbraní u vaší hlavy, NEODJÍŽDĚJTE, opakuji:  NEODJÍŽDĚJTE!  Místo toho nastartujte motor a do něčeho narazte, poškoďte auto. Váš airbag vás zachrání. Pokud je osoba na zadním sedadle, schytá to nejvíc. Hned jak auto narazí vyskočte ven a utečte. Je to lepší, než aby našli vaše tělo na vzdáleném místě.

Pár poznámek o nastupování do vašeho auta na parkovišti nebo v garáži:

A.) Buďte opatrné:  rozhlížejte se kolem sebe, podívejte se do auta, na podlahu u spolujezdce a na zadní sedadlo.

B.) Pokud parkujete vedle větší dodávky, nastupte do vašeho vozu ze strany spolujezdce. Většina sériových vrahů útočí na své oběti tím, že je vtáhne do své dodávky, když se ženy pokouší nastoupit do svých vozů.

C.) Podívejte se na auto parkující vedle vašeho auta u strany řidiče a u strany spolujezdce. Pokud tam sedí samotný muž na sedadle nejblíže vašeho vozu, bude lepší, když se vrátíte zpátky do supermarketu nebo do práce a požádáte ostrahu/policii, aby vás doprovodila ven.   JE VŽDY LEPŠÍ BÝT V BEZPEČÍ, NEŽ LITOVAT. (A lepší paranoidní než mrtvá.)

VŽDY jeďte raději výtahem, než po schodech.  (Schodiště jsou děsivá místa na to být tam sama a skvělá místa zločinu. To je pravda zvláště V NOCI!)

Pokud má násilník pistoli a vy nejste pod jeho kontrolou, VŽDY UTÍKEJTE!  Útočník vás trefí (běžící terč) pouze ve 4 ze 100 možností. A dokonce i tehdy to NEBUDE do životně důležitého orgánu. UTÍKEJTE, pokud možno způsobem cikcak (kličkujte).

Jako ženy se vždy snažíme mít soucit:  PŘESTAŇTE!   Může to způsobit, že budete znásilněna nebo zabita. Ted Bundy, sériový vrah, byl dobře vypadající, vzdělaný muž, který VŽDY hrál na soucit nic netušících žen. Chodil o holi nebo kulhal a často požádal "o pomoc" do svého auta nebo se svým vozem a tehdy unesl svou příští oběť.

Další Bezpečnostní Bod:  Někdo mi zrovna řekl, že její přítelkyně slyšela včera večer plačící dítě na své verandě a zavolala policii, protože to bylo pozdě a domnívala se, že je to divné. Policie jí řekla "Ať se děje cokoliv, NEOTVÍREJTE dveře."  Žena pak řekla, že to znělo jako kdyby se plazilo dítě blízko okna a ona měla strach, že by se mohlo dostat na silnici a něco jej přejet. Policajt řekl, "Už máme hlídku na cestě, cokoliv děláte, NEOTVÍREJTE dveře." Řekl jí, že se domnívají, že sériový vrah má nahraný dětský pláč a používá to k vylákání žen ven z domu, když se domnívají, že někdo upustil dítě. Řekl, že to nepotvrdili, ale měli několik telefonátů od žen, které říkaly, že slyšely dětský pláč venku za dveřmi, když byly v noci samotné doma. Prosím pošlete do dál a NEOTVÍREJTE dveře při dětském pláči. Mělo by to být bráno vážně, protože teorie Plačícího dítěte byla zmiňována v pořadu Nejhledanější v Americe, kde udávali profil sériového vraha v Luisianě.

Ráda bych, abyste toto předali všem ženám, které znáte. Může to zachránit život. Světlo svíčky neutlumí, když se jí zapálí další svíčka. Chtěla jsem to poslat jen ženám, ale….. chlapi, pokud milujete své mámy, manželky, sestry, dcery atd., možná byste jim to taky chtěli poslat.

http://www.ving-tchun.sk
Špeciálna sebaobrana pre ženy!
http://www.vingtsun.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=31&Itemid=65

Inteligentná sebaobrana pre ženy
a ľudí fyziognomicky znevyhodnených obecne

Soňa Pernecká · Vydavateľstvo: CAD PRESS, 2009

Bežná cena: € 8,00
Naša cena: € 6,80 (204,86 Sk)
Ušetríte: 15% (€ 1,20)
Táto zľava platí do 15.6.2009
Zvyčajne posielame do 10 dní

Edícia: Budo
Ďalšie detaily: 196 strán · brožovaná väzba · rozmer 145×200 mm · hmotnosť 250 g · slovenský jazyk · ISBN 9788088969396 · katalógové číslo: 67085

O knihe OBSAH

Úvod
* Očami obete
* Dozviete sa prečo je sebaobrana nerovný boj a čo všetko v reálnej situácii hrá proti vám.
* Ideálna obeť
* Povieme si prečo je práve žena ideálnou obeťou a aké zastaralé rady zvykne dostať.
* Účel svätí prostriedky
* Naučíte sa vyrovnať nepomer síl pomocou tlakov na nervové zakončenia a neférových techník. Povieme si kam nasmerovať svoje útoky, pokiaľ potrebujeme okamžitý účinok a ako roztvárať útočníkove úchopy vylomením prstových kĺbov.
* Ako sa bojuje rozumom
* Dozviete sa kde je slepý uhol útoku, ako využívať kinetiku a biomechaniku tela, podľa čoho spájať svoje techniky a ako dosiahnuť univerzálny systém sebaobrany.
* Koľko techník potrebujeme vedieť
* Vymenujeme si rôzne typy a vzdialenosti fyzického stretu v sebaobrane. Vysvetlíme si aké druhy techník potrebujeme ovládať a kde tieto znalosti získame.
* Jednoduché, ale nepostrádateľné
* Naučíte sa zaujať vhodný postoj, aktívne aj pasívne sa kryť a používať pestrú škálu stop-techník. Nevynecháme ani spôsoby, akými môžeme útočníka dostať k zemi či ho obmedziť v pohybe. Prejdeme si arzenál použiteľných techník od úderov, kopov, pák, hodov až po škrtenia.
* Keď sa ocitneme na zemi
* Dozviete prečo sa techniky sebaobrany na zemi odlišujú od techník zápasníckych štýlov a prečo nevyhovujú ani pády úpolových športov. Zároveň sa naučíte presmerovávať útočníkovú silu z nevýhodnej pozície a uplatňovať dynamiku pohybu pri práci s ťažiskom protivníka.
* Ako sa nenechať zhodiť
* Vymenujeme si situácie v ktorých nie je možné zabrániť pádu, rozdelíme spôsoby hodov na dva druhy a naučíme sa pracovať so svojím ťažiskom tak, aby ho súper nemohol ovládnuť.
* Ako sa vyprostiť zo súperových úchopov
* Vysvetlíme si ktoré spôsoby úchopov nie sú reálnym útokom, povieme si čo je pomer sily 50:50, naučíme sa stabilizovať svoju polohu pri pokuse zodvihnúť nás a tiež aj spôsob akým sa opäť dostaneme na zem, ak sa to protivníkovi podarí. Ukážeme si ako sa vyprostiť z držania objatím a ako sa vyvliecť z rôznych škrtení.
* Späť do reality
* Pozrieme sa na čísla štatistík, povieme si zopár viet o sexuálnych útokoch na ženy a dáme si zopár rád, ako znížiť nebezpečie, že sa staneme obeťou násilného činu.
* Keď sa to zomelie
* Priblížime si čo všetko sa s nami deje v stresovej situácií, ako v nej reagujeme a čo na to vraví Zákon o nutnej obrane.

Recenzie, kritiky
Konečne prichádza na slovenský knižný trh kniha, ktorá je určená pre ženy („ako aj ľudí fyziognomicky znevýhodnených obecne“). Kniha odhaľuje veľkú skúsenosť jej autorky, ktorá veľmi dobre popisuje systém účinných sebaobranných prvkov (ako teoreticky a tiež aj názornými ukážkami), tak potrebných pre ženy, aby sa vedeli efektívne ubrániť proti nim vedeným násilnostiam v dnešnej nie príliš mierumilovnej dobe.

pplk. Mgr. Miroslav Baláž
Vedúci PSk telesnej prípravy

Stredná odborná škola Policajného zboru v Bratislave
Kniha Soni Perneckej ... je určená pre tých čitateľov, ktorí uvažujú o tom, alebo sa už rozhodli, ako zvýšiť svoju bojaschopnosť, spôsobilosť ubrániť svoje zdravie, život, alebo majetok či jednoducho len zvýšiť svoju sebadôveru .
Koncepcia knižky vychádza z princípov moderných bojových systémov, tzv. „military“, ktoré vznikli pre potreby ozbrojených zložiek a pre profesnú sebaobranu.
Autorka svoje praktické skúsenosti dokázala pretransformovať do príručky. Štýl boja, ktorý prezentuje, dokáže adeptov pripraviť pomerne rýchlo a účinne na riešenie sebaobranných situácií po fyzickej , technickej, ale aj mentálnej stránke.
Nevýhodou moderných bojových koncepcií je deficit prvkov klasických východných bojových umení, ktorých princípy ďaleko presahujú rámec sebaobrany.
Svoj cieľ, napísať praktickú príručku moderného bojového systému, však autorka úspešne naplnila. Publikácia je prínosom pre čitateľa, ktorý hľadá technické a taktické rady pre riešenie možnej sebaobrannej situácie v bežnom živote.
Je napísaná metodicky a dá sa použiť ako učebnica základných pohybových návykov a technických postupov sebaobrany. Nakoľko v knihe prezentovaný systém boja pochádza z dielne „combat“ štýlov, primárne určených pre výcvik armádnych jednotiek, je útočného charakteru. To je prínosom pre fyzicky slabšie disponovaných jedincov, pre ženy, alebo inak znevýhodnených , ktorí môžu byť vystavený brutálnemu útoku fyzicky silnejších útočníkov.

Róbert Urgela
Inštruktor pre výcvik špeciálnych jednotiek MO SR

Kniha Inteligentná sebaobrana je zameraná na skupinu ľudí, ktorí sú odhodlaní postaviť sa na obranu svojho zdravia alebo života napriek veľkému handicapu fyzických daností či schopností, alebo za situácie, ktorá z nich robí ľahko dosiahnuteľné obete.
Autorka v jednotlivých kapitolách plynulo prechádza od všeobecných teoretických poznatkov o fyziológii tela cez podrobný opis techník až po reálne životné situácie, v ktorých je možné ich využiť. Nezabúda ani na oboznámenie s možnými zdravotnými či právnymi následkami.
Za najpozoruhodnejšie považujem fakt, že neponúka čitateľovi návod na stopercentnú úspešnosť po zvládnutí uvádzaných techník, ale rešpektuje individualitu a zameriava sa skôr na princípy, ktoré napomáhajú dosiahnuť želaný cieľ podľa možností a schopností každého jednotlivca.
Som rád, že sa našiel autor, ktorý svoje teoretické, praktické aj životné skúsenosti ďalej rozširuje a hlavne ich poskytuje širokej verejnosti. Týmto dáva šance obrániť sa aj ľuďom, ktorí si myslia že žiadne šance nemajú.

kpt. Mgr. Daniel Dušek
Referent skupiny výcviku policajného pohotovostného útvaru odboru poriadkovej polície Krajského riaditeľstva PZ Trnava
Finalisti literárnej ceny Anasoft litera 2009
Medzi finalistov literárnej ceny Anasoft litera vybrala tohtoročná porota v zložení Milan Hamada, Fedor Matejov, Pavel Matejovič, Jozef Dado Nagy a Ivana Taranenková nasledovné tituly v abecednom poradí:
1. Jana Beňová, Plán odprevádzania, KK Bagala
2. Jana Bodnárová, Takmer neviditeľná, Aspekt
3. Oto Čenko, Ty nie si náš, teba zožerieme, Slovart
4. Jana Juráňová, Žila som s Hviezdoslavom, Aspekt
5. Márius Kopcsay, Mystifikátor, Kalligram
6. Peter Krištúfek, Šepkár, Marenčin PT
7. Pavol Rankov, Stalo sa prvého septembra, Kalligram
8. Rumpli, V znamení hovna, Slovart
9. Juraj Šebesta, Keď sa pes smeje, JUGA, Edition Ryba
10. Alta Vášová, Ostrovy nepamäti, F.R.&.G.
Literárna cena Anasoft litera sa udeľuje za slovenskú pôvodnú prózu vydanú v uplynulom roku.
Porota ceny sa každý rok obmieňa. Cena prebieha v dvoch kolách.
V prvom porota vyberá finalistov, v druhom kole spomedzi nich vyberie víťaza,ktorý získa cenu 10 000 eur.
Cenu udeľuje generálny partner literárnej ceny spoločnosť Anasoft APR.

http://www.martinus.sk/

?z=nlh&uItem=67085&utm_source=nlh&utm_medium=email&utm_term=iid67085&utm_campaign=nlh090610
 

VESELO...

NÁVOD
1. Prekvap útočníka. Príď tesne k nemu, slušne pozdrav a kopni ho kolenom do rozkroku.
2. Pichni mu prsty do očí a dáždnikom ho švihni do rozkroku.
3. Akonáhle otočí hlavu, pichni mu spinku hlboko do ucha a päsťou ho udri do rozkroku.
4. Nevšímaj si jeho stonanie, chyť ho za vlasy a zabor mu lakeť do rozkroku.
5. Pohryzni ho do brady a kabelkou mu poriadne vraz do rozkroku.
6. Akonáhle začne kričať, strč mu prsty do úst, rozškriab mu nechtami sliznicu a pätou ho kopni do rozkroku.
7. Potom ho ovaľ kabelkou po hlave a akonáhle zdvihne ruky, daj mu "bodycheck" do rozkroku.
8. Zdvihni ho za vlasy zo zeme a napľuj mu do rozkroku.
9. Otoč násilníka na chrbát a presvedč sa, že už v rozkroku nič nemá.
10. Nájdi si ďalšieho násilníka.


 http://www.metoo.sk/myvideo/play/5018f3db5423b26a45c8b623a5229a23

Trochu na zasmiatie...

Hladný cigáň
 
 http://www.metoo.sk/myvideo/play/3d52eb208145d357496620f652d13d1b 

 

Späť


Moje
webové stránky
 
Cezmín: http://cezmin.wz.cz
Cezmín: http://cezmin.wz.sk
Vianoce: http://vianocesk.ic.cz
Vianoce: http://vianocesk.wz.cz
Veľká noc:
http://velkanoc.ic.cz
Viktorian http://viktorian.wz.sk

 Svadba: http://svadbask.unas.cz
 Bylinky: http://bylinky.czweb.org
Seniorka: http://seniorka.szm.com
Jáska noc: http://cbjanskanoc.ic.cz
Cintorín:
http://cemetery.zaridi.to
 Bábiky: http://svetbabik.czweb.org
Slovania: http://slovania.czweb.org
 Pani Príroda: http://eufrosyne.wz.cz
 Veľká noc:
http://velkanoc.czweb.org
Gloria Polo:
http://gloriapolo.czweb.org
Moji psíkovia: http://mikinka.czweb.org
Milujem pani P... : http://eufrosyne.wz.cz
Cezmín ker a alias: http://cezmin.czweb.org
 Michal Krpelan: http://michalkrpelan.wz.cz
 Aishwarya Ray z Indie: http://aishwarya.wz.cz
 Horná Chlebany : http://hornechlebany.unas.cz
 Rádioamatéstvo  : http://cbrsk-chlebany.euweb.cz

 Múdra ako rádio: http://www.mudraakoradio.euweb.cz
CB Fan rádioklub Slovakia-CBRSK: http://cbrsk.euweb.cz
Webové stránky, ktoré som urobila iným zdarma
Pes Buldog english:
http://ruda-etuda.czweb.org
Seniorka a deti: http://babka-radi.euweb.cz
Olympionik:
http://olympionikholub.ic.cz
Sedmičkari:
http://rannisedmicka.ic.cz
Práva dieťaťa:
http://dieta.czweb.org

Späť| Obnoviť | Dopredu